Spanie v spacáku

Napísal: Milan Straka

Od šiestich rokov chodil do táborov a nejak mu to ostalo. V roku 1995 urobil prvý idniánsky tábor NPDL v stanoch v Kremnickom kempe. Odvtedy sa hrá s deťmi na iniánov. Po mnohých rokoch práce v iných oblastiach založil CK Boomerang. Rozhodol sa venovať budovaniu tábora, zážitkovej pedagogike, výchove mládeže, vedúcich a táborových lídrov a vytváraniu krásnych letných zážitkov!

Zverejnené: 17. februára 2016

Aj keď si to mama možno nedokáže predstaviť, spanie v spacáku a táborenie je veľmi príjemné, pohodlné a hlavne je to strašná sranda!

Spacák je super! Spí sa v ňom veľmi dobre. Je v ňom teplo a podľa toho, ako sa zazipsuje, si môžete kontrolovať teplotu. Spanie v spacáku na tábore, v stane teepee, kde môže horieť indiánsky ohník, nás približuje k naším hrdinom z kníh a filmov, ktorí prežívali veľké dobrodružstvá a aj preto je táborenie v stane a spanie v spacáku veľká zábava a zážitok!

Okrem spacáku je dobré si zobrať z domu karimatku, deku, vankúšik, prípadne svojho plyšáka, ktorý môže táborové spanie zažiť s vami!

Už nemusíte závidieť indiánom a iným rozprávkovým hrdinom ich príbehy a dobrodružstvá, u nás ich môžete zažiť spolu zo super kamošmi a vedúcimi, ktorí vám radi pomôžu prežiť krásne chvíle a táborový život!

Ale pozor, nejeden táborník sa tak zblížil so svojím spacákom, že aj po návrate z tábora sa ho nechcel vzdať a spával doma v izbe na zemi. Poniektorí dokonca táborili na balkóne a jedlo sa rozhodli prijímať len zo svojho ešusu!

Komu raz préria a táborenie  učaruje, už sa ho nikdy nevzdá!

Tiež by sa Vám mohlo páčiť…

Tento víkend sa hrali naši vlci

Tento víkend sa hrali naši vlci

Tento víkend sa hrali naši vlci Tento víkend od 31.3. do 2.4. sa naši vedúci mali možnosť zúčastniť na druhom ročníku...

Jesenný tábor 2022

Jesenný tábor 2022

Jesenný indiánsky tábor - list náčelníka Aho Mitakuye! Presne tak znie náš známy indiánsky pozdrav. Vďaka nemu bude...

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčleníkov tomahawk Čo je vlastne boj o náčelníkov tomahawk? Ako to začalo? Ako sa beží tomahawk a aké sú trasy?...

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Chceli by sme vyjadriť našu najhlbšiu ľútosť nad tragickou smrťou Jakubka Tarčáka a zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť...

Lútosť za domovom

Lútosť za domovom

Raz za čas sa stane, že nám príde do tábora mladý muž, alebo slečna, ktorím je straaaašne smutno za maminou a ocinom....