Spanie v spacáku

Napísal: Milan Straka

Od šiestich rokov chodil do táborov a nejak mu to ostalo. V roku 1995 urobil prvý idniánsky tábor NPDL v stanoch v Kremnickom kempe. Odvtedy sa hrá s deťmi na iniánov. Po mnohých rokoch práce v iných oblastiach založil CK Boomerang. Rozhodol sa venovať budovaniu tábora, zážitkovej pedagogike, výchove mládeže, vedúcich a táborových lídrov a vytváraniu krásnych letných zážitkov!

Zverejnené: 17. februára 2016

Aj keď si to mama možno nedokáže predstaviť, spanie v spacáku a táborenie je veľmi príjemné, pohodlné a hlavne je to strašná sranda!

Spacák je super! Spí sa v ňom veľmi dobre. Je v ňom teplo a podľa toho, ako sa zazipsuje, si môžete kontrolovať teplotu. Spanie v spacáku na tábore, v stane teepee, kde môže horieť indiánsky ohník, nás približuje k naším hrdinom z kníh a filmov, ktorí prežívali veľké dobrodružstvá a aj preto je táborenie v stane a spanie v spacáku veľká zábava a zážitok!

Okrem spacáku je dobré si zobrať z domu karimatku, deku, vankúšik, prípadne svojho plyšáka, ktorý môže táborové spanie zažiť s vami!

Už nemusíte závidieť indiánom a iným rozprávkovým hrdinom ich príbehy a dobrodružstvá, u nás ich môžete zažiť spolu zo super kamošmi a vedúcimi, ktorí vám radi pomôžu prežiť krásne chvíle a táborový život!

Ale pozor, nejeden táborník sa tak zblížil so svojím spacákom, že aj po návrate z tábora sa ho nechcel vzdať a spával doma v izbe na zemi. Poniektorí dokonca táborili na balkóne a jedlo sa rozhodli prijímať len zo svojho ešusu!

Komu raz préria a táborenie  učaruje, už sa ho nikdy nevzdá!

Tiež by sa Vám mohlo páčiť…

Jesenný tábor 2022

Jesenný tábor 2022

Jesenný indiánsky tábor - list náčelníka Aho Mitakuye! Presne tak znie náš známy indiánsky pozdrav. Vďaka nemu bude...

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčleníkov tomahawk Čo je vlastne boj o náčelníkov tomahawk? Ako to začalo? Ako sa beží tomahawk a aké sú trasy?...

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Chceli by sme vyjadriť našu najhlbšiu ľútosť nad tragickou smrťou Jakubka Tarčáka a zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť...

Lútosť za domovom

Lútosť za domovom

Raz za čas sa stane, že nám príde do tábora mladý muž, alebo slečna, ktorím je straaaašne smutno za maminou a ocinom....