Pre rodičov

Na čo všetko myslieť pred nástupom a počas tábora!

Informácie pred nástupom do tábora

Na tejto stránke sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť ešte predtým ako vaše dieťa nastúpi do tábora. Získate tu zdravotné prehlásenie, ako sa dopraviť do tábora, ako je to so stravou prvý deň a prvou nocou strávenou na tábore, ako je to s peniazmi a bufetom, ale aj to ako sa viete spojiť s vaším dieťaťom.

Zdravotné prehlásenie

Pri príchode k autobusu, alebo priamo na táborisko budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti a bezinfekčnosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade, že vaše dieťa užíva lieky, alebo má vážne zdravotné problémy, poprosíme vás upozorniť na to vedúcich, ktorí preberajú deti a lieky umiestniť do obalu a odovzdať preberajúcim vedúcim.

Doprava autobusom alebo autom

Doprava autobusom

V Bratislave je zraz je o 14:00 hod. v deň odchodu pri Ikei na parkovisku „D“ pre autobusy. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang. Plán trasy: Bratislava – 14:00, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 15:15, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 16:00, Zlaté Moravce (OMW) – 16:30, Táborisko – 17:30.

Pre informácie o polohe a čase príchodu sa informujtena tomto čísle. 0944 860 208.

V Košiciach bude pristavený mikrobus 13:00 hod pred NAY Elektrodomom na Trolejbusovej ulici.
Plán trasy: Košice –  13:00, Prešov – 13:45, Poprad – 14:45, Liptovský Mikuláš – 15:30, Ružomberok – 16:00, Martin – 16:45, Táborisko – 17:30.

V autobuse vás budú čakať naši vedúci, ktorý preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca.

Vlastná doprava autom

Začiatok tábora je o 17:00 hod. na Kremnických Baniach priamo pri Strede Európy. Budú vás tam čakať naši vedúci spolu s našou zdravotníčkou, ktorý preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca. Tábor začína spoločnou vychádzkou do okolia tábora, kde zároveň začína táborový program. Deti budú zo sebou potrebovať malý ruksačik s fľašou na pitie. Deti budú prichádzať do tábora okolo 18:00. Všetky veci budú deťom prevezené do tábora, kde si ich neskôr nájdu a ubytujú sa.

Strava

Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať jedla priveľa. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.

Prvá noc v tábore

Aklimatizácia: Deti môžu prvý deň cítiť určitú neistotu zo zmeny prostredia a z nových detí. Je to veľký rozdiel oproti domovu, spať v spacáku na drevenej posteli s ďalšími novými deťmi. Niektoré deti môžu mať problém prvú noc zaspať, alebo sa ráno zobudiť a to kvôli zmene prostredia, alebo vzrušenia z takéhoto pobytu. Môže sa stať, že nebudú hneď prvý deň vedieť čo si o tom myslieť, prípadne sa budú cítiť mierne diskomfortne a môže sa stať, že Vám zavolajú a budú žiadať o návrat domov. Je veľmi dôležité nechať pôsobiť našich vedúcich a vôbec celé prostredie, nechať deťom trochu času na aklimatizáciu. Deti si obyčajne hneď na ďalší deň zvyknú, čomu prispieva individuálny prístup našich profesionálnych vedúcich. Je už takmer legendárne ako si deti, ale aj dospelý nemôžu znovu zvyknúť na normálnu posteľ po dlhšom pobyte v „na prérii“. S hrdosťou hovoríme o tom, že kto raz okúsi takéto táborenie, nebude sa ho chcieť nikdy vzdať!

Peniaze a bufet

Peniaze: Odporúčaná suma, ktorú budete nechávať pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 10 do maximálne 40 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v táborovom bufete. Odporúčame deťom, aby si peniaze uložili u svojho teepee vedúceho alebo ich môžete odovzdať rovno vedúcim, ktorý preberajú deti, aby sa im nestratili. 

Táborový bufet: Táborisko bude mať vlastný táborový bufet, kde si deti môžu nakúpiť spotrebný tovar ako sú rôzne sladké, alebo slané dobroty. V bufete si však budú môcť kúpiť aj rôzne pamiatky na tábor a merch, ako napríklad indiánske tričká, alebo šatky a iné veci, ktoré si budú môcť následne nabatikovať.

Návštevy

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu je v tábore zákaz návštev. Existuje len výnimka, po dohode s hlavným vedúcim tábora s vysvetlením dôvodu návštevy.

Kontakt s dieťaťom

Milí rodičia, dianie na tábore môžete sledovať prostredníctvom našej facebookovej stránky Letný indiánsky tábor – Na prérie a do lesov. Prosíme Vás, aby ste na komunikáciu so svojimi deťmi primárne používali táborový email taborovaposta@indiani.sk. Poštu deťom doručujeme a odpovede posielame 2x denne. 

Ak si želáte s deťmi telefonovať, k dispozícii je číslo na táborový telefón – 0940 177 025. POZOR – je potrebné sa na telefonát vopred ohlásiť a to SMS správou do 9tej hodiny rannej. Každého, kto sa takto ráno ohlási, budeme kontaktovať v priebehu dňa. Prosíme Vás, aby ste toto pravidlo rešpektovali a nevolali každý deň, nakoľko nám pri počte 100 detí na turnuse časté telefonáty narúšajú priebeh tábora a vyťažujú vedúcich, ktorí by sa radšej venovali deťom.

V prípade núdze (vážna rodinná situácia, vyzdvihnutie dieťaťa apod.) nám môžete zatelefonovať kedykoľvek.

 

Návrat domov – koniec tábora

Doprava autobusom

Smer Bratislava odchod: z táboriska – 9:00, Zlaté Moravce (OMW) – 10:00, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 10:30, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 11:00, Bratislava 12:00.

Pre informácie o polohe a čase príchodu sa informujtena tomto čísle 0944 860 208.

Smer Košice odchod: z táboriska – 7:00, Martin – 7:45, Ružomberok – 8:30, Liptovský Mikuláš – 9:00, Poprad – 9:45, Prešov – 10:45, Košice – 11:30.

Doprava autom

Koniec tábora je o okolo 9:00 hod. na Kremnických Baniach priamo pri Strede Európy. Budú vás tam čakať vaše deti v čase od 8:30 do 9:30, v tomot čase si môžete vyzdvihnúť vaše deti. Treba každé dieťa nahlásiť vedúcemu, ktorý ich bude odovzdávať. 

Dôležité kontakty:

Mail: taborovaposta@indiani.sk – určený na táborovú poštu, info@indiani.sk – určený na informácie ohľadom tábora a turnusov. Telefón: 0940 177 025 – telefónny kontakt priamo do tábora

Kontakty na kanceláriu:

Veronika Pemová – tel: 0949 011 022, mail: veronika.pemova@ckboomerang.sk, Lukáš Valla – tel: 0948 173 038, mail: lukas.valla@ckboomerang.sk