Jesenný tábor 2022

Napísal: Lukáš Valla

Som náčelníkom prvého a šiesteho turnusu. Zároveň pôsobím ako zdravotník na ostatných turnusoch. Starám sa o facebook fanpage. Pôsobím ako hlavný vedúci na lyžiarskych táboroch a spolupracujem pri výchove nových vedúcich.

Zverejnené: 26. septembra 2022

Jesenný indiánsky tábor – list náčelníka

Aho Mitakuye!

Presne tak znie náš známy indiánsky pozdrav.

Vďaka nemu bude tvoj brat alebo sestra vedieť, že pochádza z rovnakého kmeňa. Rovnako tento pozdrav nebude chýbať ani na blížiacom sa jesennom indiánskom tábore.

Rozhodol som sa Vám  napísať zopár slov očami náčelníka, prečo zažiť tento jesenný indiánsky tábor.  Dozviete sa, čo všetko môžete zažiť a spoznať.

Mnohí ma iste poznáte, ale pre tých, ktorí ma nepoznajú, sa v krátkosti predstavím. Volám sa Lukáš s prezývkou ,,Havraní Bubon” a som náčelník prvého a šiesteho turnusu. Taktiež pôsobím ako zdravotník a hlavný vedúci indiánskeho tábora.

Jesenný indiánsky tábor je jedinečný a  nezabudnuteľný zážitok, ktorý by mal každý z vás zažiť. Môžete sa tešiť na nové ale aj tradičné aktivity. Budeme napríklad variť džem, naučíme sa ako skladovať potraviny v zime,  ako prežiť v prírode a veľa iného. Čaká nás  jedinečný príbeh, keď budeme musieť napraviť to, čo nám cez leto vyviedol Iktomi.

Naši vedúci a personál v našom  indiánskom tábore je to najvzácnejšie, čo robí náš jesenný tábor skutočne výnimočným. Už teraz sa môžete tešiť na  Chrisa, Sydney, Ivana, Evku, Leu a Viliho s Kubom, ale aj na  náčelníkov iných turnusov. Jednoducho sú zárukou skvelej zábavy!

Viacerí z Vás máte otázky, preto som sa rozhodol ich zodpovedať prostredníctvom tohto článku.

Odkedy – dokedy bude prebiehať tábor?

Tábor začína   v piatok dňa  28.10.2022 o 17:00 hod.

Stretneme sa v rekreačnom stredisku „Natur“ v obci Turček, ktorý sa nachádza v okrese Turčianske Teplice. Postupne sa ubytujeme do chatiek, navečeriame sa a potom sa stretneme na malom sneme v Nature, kde si povieme príbeh o zrodení kmeňa Rozprávačov príbehov a na záver si zaspievame.

Tábor končí v utorok dňa 01.11.2022 s plánovaným odchodom o 9.00 hod. (po raňajkách). 

Čo ak som veriaci a 1.11. sú Dušičky?

Kto bude mať záujem, môže ísť s vedúcim v nedeľu na sv. omšu do miestneho kostola. Preto sa aj v utorok odchádza doobeda, aby ste mali možnosť ísť na cintorín.

Deti by nemali tráviť prázdniny na telefónoch ak majú možnosť byť v partii dobrých kamarátov, ktorých poznajú z leta a stíhajú aj všetky rodinné povinnosti.

Kde budeme spať a ako bude prebiehať tábor?

Vzhľadom na to, že vonkajšie teploty sú už nízke,  budeme ubytovaní v rekreačnom stredisku Natur v Turčeku. To však neznamená, že si neužijeme to pravé indiánske dobrodružstvo. Budeme mať Malý snem priamo v Nature, ale čaká nás aj 13. Veľký snem, ktorý zažijeme na Svätojánskej lúke. Samozrejme navštívime aj naše táborisko, kde Vás čaká množstvo nových hier a spoločných aktivít.

Pre koho je tábor určený?

Pre každého mladého indiána alebo indiánku, ktorí chcú zažiť prériu v inom kabáte.

Zoberte preto svojich kamarátov, spolužiakov a prihláste sa už teraz, aby vám neuniklo posledné indiánske dobrodružstvo tejto sezóny.

Bližšie informácie a prihlášku nájdete tu: https://ckboomerang.sk/jesenny-indiansky-tabor/

Teším sa na vás!

Náčelník Lukáš ,,HavraníBubon“ Valla

Tiež by sa Vám mohlo páčiť…

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčleníkov tomahawk Čo je vlastne boj o náčelníkov tomahawk? Ako to začalo? Ako sa beží tomahawk a aké sú trasy?...

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Chceli by sme vyjadriť našu najhlbšiu ľútosť nad tragickou smrťou Jakubka Tarčáka a zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť...

Lútosť za domovom

Lútosť za domovom

Raz za čas sa stane, že nám príde do tábora mladý muž, alebo slečna, ktorím je straaaašne smutno za maminou a ocinom....

Spanie v spacáku

Spanie v spacáku

Aj keď si to mama možno nedokáže predstaviť, spanie v spacáku a táborenie je veľmi príjemné, pohodlné a hlavne je to...