Si pripravený/á vstúpiť do našej svorky ?

Chceš zažiť leto plné skvelých zážitkov ?

STAŇ SA HRDINOM, ktorý vyčaruje teplo domova v teepee a nebojí sa temnoty nočných latrín, ktorý pofúka každú ranku a pohladí detskú dušu.

Poď medzi nás a odmeníme ťa skvelými zážitkami, trvácimi priateľstvami a skvelou zábavou s deckami.

Prihláška pre táborových vedúcich a personál

Prichádza ďalšie leto a s ním sa nezadržateľne blíži aj naša jedinečná príležitosť opäť sa stretnúť pri táborovom ohníku uprostred našej najdrahšej prérie v strede Európy, na pláňach Svätojánskej lúky. Tak neváhajte, vypustite dymové signály, potešte svoje indiánske duše a pridajte sa k nášmu indiánskemu dobrodružstvu aj toto leto!!!

Tento ďalší výnimočný rok, plný prekvapení, starých stretnutí a nových priateľstiev, sme pre vás pripravili šesť turnusov počas celého leta a je len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. Každý turnus bude mať možnosť zažiť jedinečné príbehy, priateľstvá a dobrodružstvá. Kto sa rozhodne stráviť v našom indiánskom svete viac ako jeden turnus, nebude ľutovať!

Prečítajte si, ako odpovedali naši dlhoroční vedúci na pár otázok ohľadom tábora. Okrem iného sa dozviete aj to, prečo by ste sa mali k nám pridať.

Koľko rokov si v tábore?
Na tábor som sa dostala úplnou náhodou v roku 2014, mohla by som to nazvať tak, že veľký duch to dobre zariadil. Takže tento rok bude mojim siedmim rokom na prérii a som nesmierne vďačná, že môžem byť súčasťou tejto rodiny – lebo inak sa to ani nedá nazvať.

Čo sa ti najviac páči na tom byť vedúci v našom tábore?
Človek na sebe celý život pracuje a posúva sa. U nás na tábore patrí každý do rodiny. Do rodiny, kde sa jeden od druhého učíme a hlavne pomáhame si . Často to hovorievam novým vedúcim, že toto nie je len tak hocijaký tábor. Je to často psychicky aj fyzicky náročné, ale vtedy vás podržia ostaní vlci presne tak, ako to má vo svorke fungovať. A pokiaľ je každý pripravený pomôcť tomu druhému tak sa nemusí báť, že by jemu nikto nepomohol – Láska zdarma. U nás človek zažije nevšedné situácie, ktorých riešenie ho posunie v osobnom aj profesionálnom živote. Nakoniec zručnosti a priateľstvá nadobudnuté na prérii vám už nikto nikdy nevezme lebo sú jedinečné. Takže aby som konečne odpovedala na otázku tak na tom byť vedúcim sa mi najviac páči patriť do rodiny a posúvať svoje skúsenosti ďalej vlkom aj deťom a zároveň sa od nich učiť a rozvíjať aj seba.

Čo sa ti najviac páči na našej prérii?
SLOBODA! Je to sloboda mysle kedy človek žije tu a teraz. Kedy vás nič iné nezaujíma len tento deň. Žiadne problémy bieleho muža len otázky typu: Je dosť vody v studni? Kedy bude obed? Bude pršať? To je všetko čo potrebujeme vedieť + náplňou práce je zabávať sa s deťmi.

Čo by si povedala novým vedúcim, prečo sa k nám pridať?
Novým vedúcim by som odkázala: „ UTEKAJ kým ťa préria nechytí za SRDIEČKO lebo potom sa už nedá. Potom je už navždy kúsok tvojho srdca súčasťou prérie. Pretože presne z toho je préria vybudovaná – z kúskov našich duší a našich sŕdc! A práve preto by si sa k nám mal pridať, pretože je to úžasné miesto plné skvelých ľudí a nezabudnuteľných chvíľ.

Koľko rokov si súčasťou nášho tábora?
– Na indiánsky tábor chodím od svojich 15tich rokov, od roku 2006. Prvé tri roky ako IVZ, následne ako vedúci a v posledných rokoch aj ako náčelník 🤗.

Čomu sa venuješ pomimo tábora?
– Vyštudoval som aplikovanú matematiku na UK, ale už počas školy ma to ťahalo iným smerom – k marketingu. Niekoľko rokov som pracoval v online marketingovej agentúre a teraz sa venujem reklame a marketingu na voľnej nohe. Okrem iného pomáham s marketingom aj nášmu táboru 😉

Čo sa ti najviac páči na tom, byť vedúci v našom tábore?
– Všetko 😀 Od možnosti tráviť čas v prírode so super ľuďmi, po bláznenie sa s deťmi na rôznych táborových hrách. Špeciálne si užívam, keď dokážem nejakého mladého táborníka naučiť niečo nové.

Čo sa ti najviac páči na našej prérii?
– Spanie pod holým nebom a prechádzky po lúkach a lesoch 🏞. Keďže som občas trocha samotár 🏝, môžete ma niekedy nájsť spať mimo tábor alebo rozjímať osamote v lese.

Čo by si povedal novým vedúcim, prečo sa k nám pridať na tábor?
Ako by si presvedčil nádejných nových vedúcich k tomu, aby sa pridali k našej partii? – Aj keď sa to možno nezdá, sme veľká skupina úplne rôznorodých ľudí, ktorých ale spája láska k prírode a deckám. Nikto nebol táborník, keď sa k nám pridal, ale väčšina z nás sa ním stala a je ním dodnes. Väčšinu mojich najlepších kamarátov som spoznal práve na našom tábore a práve tu som s nimi zažil veci, na ktoré asi nikdy nezabudnem. Bola by škoda pripraviť sa o možnosť zažiť niečo takéto len kvôli tomu, že si myslíte, že na to nemáte. .

Koľko rokov si súčasťou nášho tábora?
Súčasťou tábora som už dvanástym rokom, z toho sa chystám na svoj štvrtý vedúcovský rok 🙂

Čomu sa venuješ pomimo tábora?
Študujem interakciu človeka s prírodou – environmentálne štúdiá. 💚 Rada lokálne cestujem, skúmam hrebene slovenských kopcov, občas šplhám na skaly alebo sa plavím po vode s dobrými kamarátmi.

Čo sa ti najviac páči na tom, byť vedúci v našom tábore?
Absolútny civilizačný detox a dotyk detskej ruky na mojom srdci.

Čo sa ti najviac páči na našej prérii?
Táboráky, snemy, minútka ticha pred každým jedlom. Všetky naše špeciálne rituály, najlepší ľudia na svete a najkrajšie hviezdy.

Čo by si povedal novým vedúcim, prečo sa k nám pridať na tábor?
Je to často punk, ale krásny! Možno neviete založiť oheň alebo ste nikdy nespali v spacáku, ale to neznamená, že to nebude to pravé pre vás. Okrem úžasného dobrodružstva je tábor aj miestom, kde sa človek strašne veľa naučí a môže osobnostne veľmi rásť. Netreba sa toho báť 🙂

Koľko rokov si súčasťou nášho tábora?
Myslím, že toto bude môj 6 rok, čo som súčasťou tábora.

Čomu sa venuješ pomimo tábora?
V súčasnosti sa venujem najmä dobrovoľníctvu – s občianskym združením organizujeme rôzne výchovno- kultúrne podujatia v našom meste,tiež snažíme sa mladym ľuďom priesto, kde môžu rozvijat svoje zručnosti. Pomimo tiež rada maľujem, varím a cestujem.

Čo sa ti najviac páči na tom, byť vedúci v našom tábore?
Je veľmi veľa vecí, ktoré sa mi na vedúcovaní páčia, no najviac asi tá, že sme tam všetci ako jedna veľká rodina, či už vlci alebo decká. Páči sa mi že od každého človeka, či už malého alebo veľkého môžem veľa naučiť a pochopiť. .

Čo sa ti najviac páči na našej prérii?
Ja mám veľmi rada už len to samotné miesto, je to mimo civilizácie, čo si vždy užívam.
Milujem tiež večery pod hviezdami 😉 a dni plné indiánskych príbehov.

Čo by si povedal novým vedúcim, prečo sa k nám pridať na tábor?
Odkázala by som im len to, čo vravím každému, komu hovorím o našej prérii, a to že kým to ten človek nezažije, nemá šancu pochopiť aké je to tam úžasné a výnimočné.
( A pre milovníkov rožkov, mame ich vždy nadostač :D)