Tento víkend sa hrali naši vlci

Napísal: Lukáš Valla

Som náčelníkom prvého a šiesteho turnusu. Zároveň pôsobím ako zdravotník na ostatných turnusoch. Starám sa o facebook fanpage. Pôsobím ako hlavný vedúci na lyžiarskych táboroch a spolupracujem pri výchove nových vedúcich.

Zverejnené: 5. apríla 2023

Tento víkend sa hrali naši vlci

Tento víkend od 31.3. do 2.4. sa naši vedúci mali možnosť zúčastniť na druhom ročníku CESTY VLKA. V tomto blogu sa dočítate, čo všetko zažili a čo si odniesli z tohto krásneho víkendu.

Už tradične sa snažíme pre našich vedúcich robiť aktivity mimo leta, aby si aj oni užili kopec zábavy a dlhoročne organizujeme našu jesennú hru – Boj o náčelníkov Tomahawk.

Rozmýšlali sme však nad novou, jarnou hrou, ktorá vy našich vlkov naladila na leto a tak vznikla myšlienka Cesty vlka. 

Je to na rozdiel od Tomahawku tímová hra a jej prvý ročník sa konal v menšom už minulý rok, kedy si museli vlci prejsť sériou úloh a dokončiť ich čo najskôr.

Druhý ročník sme sa už rozhodli spraviť vo väčšom a tak vznikla úplne nová hra. Naši vlci, rozdelení do troch tímov – Lovci, Zberači a Remeselníci si museli prejsť tromi časťami hry.

V prvej časti musel naši vlci získať suroviny vlastné ich tímu rozmiestnené v okolí tábora a aby ich získali, museli popri tom splniť rôzne vedomostné úlohy. 

V druhej časti museli medzi sebou tímy vyobchodovať ostatné suroviny tak, aby získali ich určitý počet a tak sa mohli dostať do časti tretej. 

V tej mali za úlohu postaviť teepee, totem a uvariť polievku. Tieto veci museli vyrobiť a odprezentovať organizátorom.

Víťazstvo tento rok dosiahol tím Remeselníkov v zložení: Maťo, Janka, Kubo, Emka, Samko a Tánička. Celému tímu gratulujeme!

Ďakujeme všetkým účastníkom a tešíme sa o rok.

Tiež by sa Vám mohlo páčiť…

Jesenný tábor 2022

Jesenný tábor 2022

Jesenný indiánsky tábor - list náčelníka Aho Mitakuye! Presne tak znie náš známy indiánsky pozdrav. Vďaka nemu bude...

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčelníkov tomahawk

Boj o náčleníkov tomahawk Čo je vlastne boj o náčelníkov tomahawk? Ako to začalo? Ako sa beží tomahawk a aké sú trasy?...

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Tragická smršť v tábore 17.8.2021

Chceli by sme vyjadriť našu najhlbšiu ľútosť nad tragickou smrťou Jakubka Tarčáka a zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť...

Lútosť za domovom

Lútosť za domovom

Raz za čas sa stane, že nám príde do tábora mladý muž, alebo slečna, ktorím je straaaašne smutno za maminou a ocinom....

Spanie v spacáku

Spanie v spacáku

Aj keď si to mama možno nedokáže predstaviť, spanie v spacáku a táborenie je veľmi príjemné, pohodlné a hlavne je to...