Táborové Aktivity

Toto všetko a oveľa viac môžete zažiť na aktivitách nášho detského letného tábora „Na prérie a do lesov!“:

Šport

Nech vaše mokasíny nešetria prériu!

Na aktivite šport si môžete zahrať hry čo poznáte, ale aj originálne indiánske športy pre chlapcov aj dievčatá!

Lakros, tetherball, ringo, trojnožka, šin, volejbal, nohejbal, futbal, softtenis, badminton, orientačný beh, olympiáda a podobne.

 

Ručné práce

Gorálkovanie, pletenie, šitie, kreslenie, strúhanie a lepenie…

Aktivita ručné práce je jedna z najväčších a najobľúbenejších v našom tábore. Počas horúcich dní, ale aj za dažďa možu malý indiáni sedieť v chládku a bezpečí a vyrábať si rôzne ozdoby, ako sú náramky priateľstva, náhrdelníky, lapače snov wakany a wampumy. Ďalej rôzne indiánske pomôcky ako vejáre na oheň, lyžičky, kapsičky, bederné rúšky a iné podobné výrobky z bavlniek, handričiek a všakovakého lesného materiálu! Vrcholom tejto aktivity je batikovanie, kde si môžete zafarbiť svoje indiánske oblečenie, ale napríklad kľudne aj spodky, tak ako to s veľkým úsmevom praktizuje vedúci aktivít Zmalovaná Huba!

Bushcraft -Lesná Múdrosť 

 

Mäta, jahôdky, jelenčeky, hubičky!!!

Chceš poznať všetky stromy, bylinky, spraviť si herbár a vedieť čo sa dá v lese zjesť a čo nie? Chceš vedieť čítať stopy zvierat, spoznať kde má líška noru? Alebo podvečer zazrieť na lúke srnky a zajace? Potom je aktivita Lesná múdrosť presne pre teba!

Na aktivite Lesná múdrosť sa vyberieme do okolia tábora, presliedime okolité lesy a lúky, naučíme sa ako sa v lese správať a odhalíme všetky krásne zvieratká, stromy a bylinky žijúce naokolo. A keď bude v noci pekne, vyberieme sa prespať pod holé nebo, len tak niekde na lúku „pod širák“!

Bushcraft – Prežitie 

Stratený v lese? Žiadny problém!

Ako si spraviť v lese prístrešok alebo bunker, v ktorom sa dá prespať? Ako spraviť oštep či luk? Naučíme Vás ako narábať s nožom, sekerkou, ako zapáliť oheň na jednu zápalku, a ako nájsť niečo proti hladu a smädu! Toto všetko, a ešte viac budeme robiť na aktivite prežitie. Budeme vyrábať indiánske sedačky, rohože alebo luky, mlaty, oštepy a iné zbrane. Budeme sa učiť plaziť a plížiť nečujne po lese, pripravíme „pasce na medveďa“, ale aj na skautíkov z vedľajšieho tábora, ktorí nám budú chcieť ukradnúť naše vlajky! Howgh!

 

Čajovňa

Oddychovka pre malých aj veľkých.

V priestoroch našej indiánskej čajovne sa spoznávajú, sušia a ochutnávajú všetky možné prérijné čaje, ale aj sa varí na ohni, pripravujú sa grilovačky, vyrábajú ražne, alebo sa len tak rozvaľuje, popíja dobrý čajík a čítajú sa indiánske rozprávky.

Aktivita Čajovňa sa veľakrát spája s Lesnou múdrosťou, alebo Ručnými prácami na rôzne spoločné projekty ako výroba herbárov alebo príprava darčekov pre „Tajných priateľov“.

 

Streľba

Máš to na muške!

V našom tábore si už tradične môžete zastrieľať zo vzduchoviek a lukov. Pripravili sme špeciálne rozšírenie aktivity streľba o nové luky pre 3 rôzne vekové kategórie a tak isto novú vrhaciu stenu, kde si budete môcť vyskúšať hod oštepom a indiánskou vrhačkou! Okrem streľby na terč si môžete na aktivite streľba nacvičiť svoju mušku na hrách ako je „Lov svišťov“, alebo „Lov kačíc“.

 

Turistika

 

Turček, Skalka, Krahule, Kremnicke Bane, Kremnica…

Na aktivite Turistika si zbalíme do ruksaku trochu „sušeného mäsa“ a iné indiánske „sladkosti“, a vyrazíme do okolitých dolín a hôr, pozrieť sa zblízka na osady bieleho muža, ktoré sa nachádzajú v našej blízkosti. Po ceste nakukneme do obchodíku s kofolou a zmrzlinou, a donesieme do tábora správy zo sveta „bieleho muža!“

 

Divadlo

Čokoľvek sa môže stať ak to chcete…

Na aktivite divadlo sa stanete súčasťou skupinky hercov, spisovateľov, scénografov, kostymérov a režisérov, ktorí počas každého turnusu pripravia jedno veľké vystúpenie na veľkom sneme, a jednu malú inscenáciu v strede tábora. Každý môže byť hercom, či spolutvorcom celého podujatia. Staňte sa aj vy slávnym na „doskách čo znamenajú svet (prériu :D)!“

 

Hudba

“Jedu takhle tábořit, škodou sto na Oravu…”

Ak máte hudobný nástroj, ktorý sa dá doniesť do tábora a nebojíte sa,že sa poškodí, budeme veľmi radi ak tak urobíte a doplníte náš táborový orchester, alebo prípadne založíte vlastné hudobné teleso, či prérijnú kapelu! Ak nemáte, stačia Vám hlasiFKY, a pustíme sa do hrania a spevu, nech okolitéééé hory vediaááá, kto je tu sopráán a barytóon!!! 

Prvý hlas, druhý hlas, kánon.. pripadne kanón…

Kreslenie

Nie len na papier…

Kresliť sa dá po všetkom. Dreve, kameňoch a aj na telo. Ale pomaľovať môžeme aj totem, alebo vyrobiť indiánsky komix!! Tak zoberte uhlík a pastelku, a pridajte sa medzi našich táborových Picasov!

Kone

Hijóo! Hóóóóuuuuujeeeeee!

 

Na aktivite Kone budete mať možnosť previezť sa na koníku po tábore, naučiť sa ako sa o koníky postarať, ako ich očistiť, učesať, nakŕmiť a vôbec „ ako taká koŇa vyzerá zblízkA!“ Aktivita Koníky bude prebiehať na blízkej farme „Jantar“ na Kremnických baniach a koníky v tábore budú len priebežne. (nejedná sa o intenzívne učenie jazdenia pre jednotlivcov ale o skupinovú zábavu s koňmi)

Vodné športy

Bazénovanie a vodné bahnenie…

Na aktivite Vodné športy sa budete môcť schladiť v Kremnickom bazéniku a slniť sa na „pláži“, prípadne podniknúť cestu hore potokom, alebo sa zúčastniť mega táborovej oblievačky! Ak pôjde všetko podľa plánu, môže sa podariť tobogán – ale pozor na plaFKY, nech nezhoria!!!! 😀

 

11 Rád bez ktorých neobjednávajte tábor pre svoje deti!

Stiahnite si na svoj email PDF článok s jednástimi dôležitými radami a informáciami na ktoré myslieť pred tým, ako sa rozhodnete pre kúpu tábora.