Každý z nás má rád to naše domáce jedlo - od maminky! Každé dieťa v tábore je zvyknuté na trošku iné stravovanie, ale v našom tábore je pár vecí, ktoré nemôžte mať nikde inde!
 
 
Táborový bilinkový čaj
 
Keď sa ráno hlavný vedúci McGyver zobudí a vybehne na prériu porozprávať s havranom, ktorý letí ponad tábor, cestou pozbiera čerstvú mätu, materinú dúšku, medovku a rôzne ďaľšie dobré zeliny. A kým sa deti dostavia na raňajkU, z kuchyne sa šíri krásna vôňa táborového čajíku z čerstvých a sušených biliniek, ktorý je zakaždým trošku iný, ale zakaždým jedinečný tak ako sa to dá len uprostred kremnických hôr v čase leta, včase prázdnin!
 
Táborový džem
 
Kedže náš tábor je plný džemožravcov, už tradične vedúci a líšky (návštevy) nosia do tábora rôzne domáce lekvárové pochúťky starých mám, ale nie len starých a nie len mám! Vrchol sladkej pochúťky vznikne, keď sa táborové osadensto počas odpočinku vyberie na maliny, ktoré potom pošleme pani kuchárke do kuchyne, ktorá nám z nich pripraví dokonalí malinový džem z vlastnoručne nazbieraných a poláskaných maliniek z našej prérie. Skuste odolať…
 
 
Hot dog na paličke
 
Uznávame, že toto jedlo si môžete spraviť aj na chate, ale určite nabude mať takú atmosféru a príchuť ako u nás! Trošku cesta podla chuťi, či už kysnuté, s práškom na pečivo, alebo len také z vody, jeden párok a lieskový prútik. Z cesta spravíte hadíka a omotáte ním párok a paličku. Pečiete pomaly nad uhlíkmi a ten kto je trpezlivejší ten to bude mať najsuper! Ešte trošku kečupu a horčice a hot dog je hotový! A potom ešte jeden!
 
Živánska
 
Keď príde ten správny letný čas, spravia vlci (vedúci) na prérii veľký oheň aby bolo dosť žeravých uhlíkov a v alobale zabalených balíkoch putuje slaninka, klobaska, cibulka, zemiaky a špeciálne prérijné koreniny do pahreby. Pahrebu z ohňa vyberáme a pečieme na nato určenom mieste aby sa drahocenny obsah nepripiekol. Verte, nikdy nič neostane.
 
Táborová pizza
 
Pred pár rokmi si pár vlkov chalanov povedalo, že si spravíme na tábore pizzériu. Tak sme pravili. Zopár starých tehál, prírijné blatko, stará rúra a kus železa. Táto úchvatná piecka nám slúži už pár rokov a zakaždým, keď v nej zakúrime aby sme si upiekli pizzu a dobre sa vyúdime, tak sa dušujeme, že ju už treba určite prerobiť, ale keď potom zjeme pizzu tak je tá piecka zase strašne dobrá a nikto sa jej ani nedotkne.
 
Už je takmer legendárne ako chutí pizza urobená da dreve uprosted nášho tábora. Vačšinou máme okrem základu na výber, šunku, salámu, slaninku, kukuricu, šampióny, ananás, cibuľu, papriku, paradajky a syr! Každý si môže vybrať čo si na svoju malú pizzku dá a vedúci ju upečú. A potom je dupla a tripla a papáme dovtedy kým máme cesto. To je naozaj niečo o čom poviete doma!