Aké sú prednosti pobytu dieťaťa v tábore?
 
Pre mnohých rodičov je predstava detského tábora spojená s ich vlastným detstvom, v ktorom možno zažili ešte “pioniersky tábor”, kde bolo detí ako maku, vedúcich viac zaujímal ich vlastný program, jedlo bolo vojenské a ubytovanie sparťanské. A nie je sa čomu čudovať. Nájdu sa aj dnes ešte čudné tábory - obzvlášť tie veľmi lacné, kde jednoducho daná organizácia v tej cene nemôže byť schopná priniesť kvalitných vedúcich, priestory a program.
 
Náš detský tábor, tak ako dnes už mnoho iných, samozrejme čerpá z moderných zdrojov a prístupov k tomu čo ponúknuť deťom v tábore a dni v tábore sú vyplnené a možnosťami, hrami, programami, ale hlavne ľuďmi, ktoré spôsobia to, že vaše dieťa nebude chcieť odísť a bude vám doma ešte dlho rozprávať zážitky z tábora.
 
Tak prečo vlastne poslať dieťa do tábora?
 
Zdravie a pohoda
 
V tábore majú deti každý deň program, kde sa vybehajú, zašportujú si, prejdú sa v prírode, v príjemnom prostredí, ktoré blahodarne vplýva na ich fyzické zdravie.
 
Je len samozrejmé že pobyt na čerstvom vzduchu, spoločenské začlenenie a správna strava vedie k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu a pohode detí, a vedie k dlhodobým návykom k správnemu životnému štýlu, ktorý je tak dôležitý, obzvlášť ak deti trávia veľa času v škole a pred televízorom.
 
Sebavedomie
 
Ak ste malé vychudnuté dvanásťročné dieťa, je možné že si trochu neveríte a cítite sa v spoločnosti nedôležitý. Avšak v tábore sa tento pocit okamžite rozplynie, pretože budete obklopený rovesníkmi, kde si určite nájdete spriaznenú dušu a tak isto spoznáte super vedúceho, ktorý bude ešte dosť mladý na to aby ste si s ním dobre porozumeli.
 
V tábore, deti všetkých talentov a schopností, môžu dosiahnuť to najlepšie zo seba, pretože sú podporovaný a oceňovaní kolektívom rovesníkov a vedúcich. Tábor umožňuje deťom, aby odskúšali nové veci, a skúsili aj zariskovať v prostredí bez stresu, s povzbudivým vedením  v rôznych aktivitách a súťažiach. Takto sa najlepšie sami spoznajú a získajú skúsenosti, z ktorých budú dlho čerpať, na ktoré budú môcť byť hrdé a ktoré by nezažili nikde inde!
 
Vodcovstvo a zodpovednosť
 
Počas tábora budú deti v skupinách. Napríklad sa naučia sami udržať si poriadok v stane, alebo nazbierať si drevo na oheň. Naučia si vziať niektoré situácie za svoje a budú sami rozhodovať o tom ako to bude vyzerať a čo sa stane.  Vodcovstvo sa v deťoch vyvinie samé keď majú zrazu  úlohu, ktorú by možno nedostali mimo tábora. Naučia sa ako žiť v skupine a správať sa voči rovesníkom, aj keď pri niektorých úlohách nemusia súhlasiť s rozhodnutím druhej strany, alebo väčšiny. Naučia sa chápať princíp väčšiny ale aj svoju dôležitosť - dôležitosť jednotlivca, ktorý môže zmeniť názor ostatných napríklad svojím činom.
 
Priateľstvá a bláznovstvá
 
V prvý moment tábora vaše dieťa vstupuje do novej spoločenskej skupiny s čistým štítom. Nikto ho nepozná. Nie sú tu rodičia, nie sú tu učitelia. Nikto ho nehodnotí na základe jeho minulých zlyhaní, alebo úspechov. Začína odznovu a to je strašne vzrušujúce. Zrazu môže byť kým chce. Po mnohých stránkach, aj keď si to hneď neuvedomí je to mentálna očista. Zvlášť u detí, ktoré mali doma, alebo v škole “dusno”. 
 
Deti sa spoznávajú navzájom a vytvárajú si priateľstvá a skupinky. Niekedy je potrebné povzbudenie a odvahu na to poslať dieťa do tábora, ale to všetko konči hneď pri príchode.
 
Priateľstvá, vytvárajú tie najkrajšie bláznovstvá, pocit slobody a nezabudnuteľné leto!
 
Dobrodružstvo a objavovanie
 
Väčšina detí žije v mestách, kde je všetko prostredie kontrolované, tráva pokosená a v parku pár stromov. Určite už bolo na dedine v lese, alebo niekde na výlete s rodičmi, ale v tábore, to je niečo úplne iné. Tábor ponúka úžasné prírodné prostredie na objavovanie, skúmanie a hranie sa v skutočnej prírode, samozrejme s citom monitorované a kontrolované vedúcimi. Nie je to aquapark, ani kolotoče, ani videohry a napriek tomu je to plné prekvapení, je to ozajstné a také zaujímavé. Deti s prekvapením zisťujú aká zábava je len tak sa vŕtať paličkou v mláke, urobiť dobrý oheň,  alebo stavať hrázdu, či bunker. 
 
Vzťah k prostrediu
 
Život v prírode má prirodzený terapeutický efekt na ľudí. Len pozorovanie stromov vo vetre, sledovanie zmien počasia, slnko a dážď, a všetky vplyvy, ktoré pri pobyte v meste úplne ignorujeme nás automaticky privádzajú k naším pudom, k našej ľudskosti a majú priamy vplyv na naše kognitívne a emocionálne schopnosti.
 
Výchova k úcte k prírode a zvieratám je jedným z najdôležitejších aspektov v tábore. Deti sa tak isto učia triediť odpad, kompostovať, a  majú možnosť pomôcť v záhradke.
 
Hodnoty a rozhodnutia
 
V tábore sa deti učia hodnotám cez rešpekt voči druhým ľuďom, prostrediu a všetkému živému. Napríklad, keď sa zo tmie, vedúci deti naučia, že si nemusia hneď zapnúť baterku. Oči sa im prispôsobia. Je to skúsenosť, ktorú im vedúci odovzdajú, deti prirodzene chápu, že vedúci asi vie viac vecí a získavajú prirodzený rešpekt.
 
Vedúci pôsobia vlastným príkladom a tak majú deti možnosť ľahko odpozorovať hodnoty a spôsob rozhodovania, ktorý uznáva celá skupina v tábore. Je to jednoduché, prirodzené a deti si budujú zdravý, sebavedomý, ale aj kritický pohľad na svet okolo ich.  
 
Duchovno
 
Vo všetkých táborových udalostiach, hrách, pesničkách sú ukryté drobné úlomky toho aby sa každý účastník tábora, či už je malý, alebo veľký mohol zamyslieť nad dobrom a zlom, nad svojím vlastným smerovaním, nad tým v čom sme dobrý, v čom sa chceme zlepšiť, koho potešiť a čo budeme v budúcnosti robiť. 
 
Pobyt v prírode a v našom tábore má zázračný vplyv na dušu, ktorá v teepee pri ohníčku takmer vždy pookreje a bez ohľadu na vaše náboženstvo, alebo vierovyznanie, nájdete novú energiu a budete žiariť úsmevom z tohto pobytu.