Novinky v našom tábore v lete 2017
 
Každý rok sa na našom táborisku pribudne zopár nových a vylepšených vecí a inak tomu nebude ani toto leto!
 
Už sa nesmierne tešíme ako si znovu oblečieme naše táborové šortky a košele bez rukávov a vybehneme na našu najdrahšiu prériu aby sme sa vybláznili a zahrali so super kamošmi a kamoškami!
Čítať ďalej

Každý z nás má rád to svoje domáce jedlo - od maminky! Každé dieťa v tábore je zvyknuté na trošku iné stravovanie, ale v našom tábore je pár vecí, ktoré nemôžete mať nikde inde!

Táborový bylinkový čaj
 
Keď sa ráno hlavný vedúci McGyver zobudí a vybehne na prériu porozprávať s havranom, ktorý letí ponad tábor, cestou pozbiera čerstvú mätu, materinu dúšku, medovku a rôzne ďalšie dobré zeliny. A kým sa deti dostavia na raňajkU, z kuchyne sa šíri krásna vôňa táborového čajíku z čerstvých a sušených byliniek, ktorý je zakaždým trošku iný, ale zakaždým jedinečný tak ako sa to dá len uprostred kremnických hôr v čase leta, v čase prázdnin!
Čítať ďalej
Aké sú prednosti pobytu dieťaťa v tábore?
 
Pre mnohých rodičov je predstava detského tábora spojená s ich vlastným detstvom, v ktorom možno zažili ešte “pioniersky tábor”, kde bolo detí ako maku, vedúcich viac zaujímal ich vlastný program, jedlo bolo vojenské a ubytovanie sparťanské. A nie je sa čomu čudovať. Nájdu sa aj dnes ešte čudné tábory - obzvlášť tie veľmi lacné, kde jednoducho daná organizácia v tej cene nemôže byť schopná priniesť kvalitných vedúcich, priestory a program.
 
Náš detský tábor, tak ako dnes už mnoho iných, samozrejme čerpá z moderných zdrojov a prístupov k tomu čo ponúknuť deťom v tábore a dni v tábore sú vyplnené a možnosťami, hrami, programami, ale hlavne ľuďmi, ktoré spôsobia to, že vaše dieťa nebude chcieť odísť a bude vám doma ešte dlho rozprávať zážitky z tábora.
 
Tak prečo vlastne poslať dieťa do tábora?
Čítať ďalej

Rozprávkový hrdina? Staňte sa vedúcim v tábore!

Sme veľmi radi, že ste si vybrali práve náš tábor a že spolu s nami chcete aj vy zažiť ďalšie letné indiánske dobrodružstvo "Na prérie a do lesov!". Byť vedúcim v stanovom indiánskom tábore je úžasná skúsenosť, pretože priateľstvá, ktoré vznikajú u nás na prérii sú v mnohom odlišné ako za bežných okolností.

Pokiaľ s niekým táboríte v divočine ste odkázaný jeden na druhého a na silu kolektívu, ktorý ako jeden celok prekonáva nástrahy prírody, počasia, ale aj každodenných táborových úloh. Pokiaľ s niekým zdielate radosti a strasti takéhoto pobytu, nikdy na svojich spolu-vedúcich nezabudnete!